Perfect Love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un loc in care iubirea nu are granite,un loc in care nu conteaza cine ti-a furat inima,un loc in care pot visa
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O zi ca oricare alta

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:25 pm

Deschise incet ochii si isi intoarse privirea catre un ghiveci plin cu trandafiri albi de langa el.
-Flori?Probabil de la Carol.
Mirosii trandafiri.
-Favoriti mei.
Insa,cand se intinse umpic isi reaminti de cele 4 coaste rupte,printr-o durere dar si o migrena ii invada capul.
-Cum de am ajuns aici?
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:28 pm

Atunci, usa se deschise, formand o adiere in incapere. Baiatul intra inauntru, privind catre celalalt.
- Te-ai trezit ? il intreba in soapta, in timp ce se apropia de patul lui.
Se aseza, pe-un loc, langa, privindu-l indurerat.
- " Nici nu-mi vine sa-l intreb daca e bine..imi si rasuna in minte raspunsul negativ.." isi zise el, oftand.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:29 pm

Ii dadu cateva suvite de pe chip apoi ii zambi obosit.
-Sunt bine.Ce am facut de sunt aici?
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:33 pm

Ramase mut de uimire.
- Nu-ti amintesti ? intreba apoi slab, fara a dori sa dea inca raspunsul.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:35 pm

-Nu mai imi aduc aminte nimic.Decat acelasi miros de tranafiri albi ca si cei de aici.
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:41 pm

Ofta lung, in timp ce-si inchise pleoapele. Trecu un timp..pana ce-si gasi cuvintele.
- Te-ai incaierat intr-o bataie..cu destul de multi..Nu pareai in apele tale... Iar cand te-am intrebat cine sunt aceia, nu mi-ai raspuns... Nici eu n-am mai insistat, situatia ti-era...
Se opri la fraza asta, fara a gasi asortarea potrivita. Tacu din nou cateva clipe, si-i zise:
- Vazandu-te..m-am panicat..si-am sunat la salvare.. Asa ai ajuns la spital..! In situatia care esti...!
Isi incheie povestea, fara a da semne ca vroia sa continue, sprijinindu-si fruntea in mana dreapta, lasand o figura ganditoare.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:43 pm

-Tipii aia ti-au facut ceva,iubitule?intreba el destul de ingrjorat
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:46 pm

- Nu mi-au facut nimica..Nu trebuia sa fii scutul meu, acum nu erai asa..!
In timp ce vorbea, isi musca buza, dand semne de planset.
- Totusi..cine erau Saphirus ? il intreba el insistent.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:48 pm

-Mafioti cre de ceva vreme ma urmaresc si imi propun afaceri cu trafic de carne vie.
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:51 pm

Scoase un oftat lung.
- Nu-nteleg..ce treaba ai tu cu ei...In ce te-ai mai bagat, Saphirus ? il intreba, c-un usor regret. " Nici nu stii cat de greu mie sa te vad in conditia asta..."
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 12:54 pm

-Sunt prieten cu un grup de prostituate .Cred ca au banuit ceva si au vrut sa ma bage in banda lor ,dar cum am refuzat....
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:05 pm

- Ti-am fost piedica..vorbi el, extrem de incet, incat sa auda numai urechile lui.
Se remusca in sinea sa, blestemand pe fiecare din acei nenorociti.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:06 pm

Il indemna sa isi lase corpul pe al sau desi il dureau coastele si pieptul.
-Te ador !
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:16 pm

Se inrosi la chip, incercand sa se dea la o parte.
- Saphirus..te va durea mai rau..asa..!
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:18 pm

-Nu.Defapt imi va face mai mult bine.
Il lua de maini si il aseza pe el.
-Asa...
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:23 pm

Verzuliul incerca sa se lase cat mai usor.
- " Cred ca te-ai lovit si la cap..Saphirus..altfel de ce-ai face asta?!" isi zise in sinea sa, ingrijorandu-se de starea baiatului.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:24 pm

Il cuprinse puternic apoi il saruta brusc.Ii mangaie chipul.
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:28 pm

- Saphirus..te solicitezi...vorbi baiatul, in timp ce-i urmari mana, cu coada ochiului. " Ah..si-am acu 2 vointe opuse in mine...una imi zice da..alta nu.."
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:30 pm

-Deloc.Daca era ceva iti ziceam,sti doar,tie iti zic orice.
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:32 pm

- Stiu..dar tot nu pot sa nu fiu ingrijorat..! Doar ma cunosti..!
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:33 pm

-Sunt mare si vaccinat.zise acesta ironic apoi privi florile
-Sunt de la tine,nu?
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:37 pm

- Pei in caz ca nu mai ai si alt admirator..de la mine sunt..toate.. Ma gandeam ca-ti vor placea..!
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:38 pm

-Albi.Favoritii mei.
Privi si micul biletel .
-Na ca p'asta nu l-am vazut :
" Fa-te bine curand.
Carol"
-Da,de la tine.
Sus In jos
Carol

Carol


Mesaje : 38
Data de înscriere : 21/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:42 pm

Zambi usor, privind chipul celuilalt. Ii se lumina fata in acel moment.
- Vezi..trebuie sa asculti de biletel...! dupa ce zise asta, incepu sa chicoteasca gentil.
Sus In jos
Saphirus

Saphirus


Mesaje : 61
Data de înscriere : 20/07/2009

O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitimeMar Iul 21, 2009 1:44 pm

-O sa incerc.Da' cu coastele si pieptu meu nu prea cred ca voi pleca din "paradisul" asta alb prea curand.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O zi ca oricare alta Empty
MesajSubiect: Re: O zi ca oricare alta   O zi ca oricare alta Icon_minitime

Sus In jos
 
O zi ca oricare alta
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Perfect Love :: Orasul :: Spitalul-
Mergi direct la: